معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

بازگشت ۱۴۰۰ دانشجو به كشور، توسعه با پرورش نیروهای خلاق امكان دارد

بازگشت ۱۴۰۰ دانشجو به كشور، توسعه با پرورش نیروهای خلاق امكان دارد این با من: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: طی سه سال قبل یك هزار و 400 دانشجوی ایرانی از دانشگاه های برتر دنیا به كشور بازگشتند.به گزارش این با من به نقل از مهر، سورنا ستاری ظهر دوشنبه در جمع اصحاب رسانه خراسان شمالی با اشاره به اینكه میزان ماندگاری نخبگان ایرانی نسبت به دیگر كشورها در خارج از كشور بالا است، اظهار نمود: به منظور بازگشت نخبگان به كشور برنامه هایی در حال انجام می باشد.
ستاری اشاره كرد: ایران كشوری مهاجر پذیر و مهاجر گریزی نیست اما سطح علمی و نوع تخصص افرادی كه مهاجرت می كنند حائز اهمیت می باشد كه با برنامه های اجرای شده طی سه سال قبل آمار مهاجرت نخبگان كاهش یافته است.
وی همین طور به پایش سالانه بنیاد نخبگان كشور اشاره نمود و اضافه كرد: به منظور بررسی مهاجرت ها به خارج كشور رصدخانه ای در دانشگاه صنعتی شریف راه اندازی شده كه هفتگی آمار مهاجرت ها را منتشر می كند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود به فعالیت های علمی دانشگاه ها و پارك علم و فناوری خراسان شمالی در امتداد رشد و توسعه شركت های دانش بنیان اشاره نمود و اظهار داشت: شركت های دانش بنیان خراسان شمالی نسبت به چند سال قبل فعالیت های خوبی داشته اما همچنان نیازمند حمایت و توسعه است.
ستاری اظهار نمود: خراسان شمالی با داشتن ظرفیت های قابل توجه همچون نیروی انسانی، معادن، صنایع و گیاهان دارویی می تواند در بخش شركت های دانش بنیان رشد قابل توجهی در سطح كشور پیدا كند.
وی در ادامه بیان كرد: وجود اسب اصیل تركمن ظرفیت مناسبی برای ارائه طرح های دانش بنیانی است اما تابحال چنین پروژه ای دریافت نكرده ایم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در ادامه اظهار داشت: از هر نوع پژوهشی كه بر توسعه اقتصادی استان موثر باشد، استقبال می نماییم.
ستاری عنوان كرد: مسلماً نیروی با استعداد و نخبه در منطقه ای كه اقتصاد آن بر پایه نفت باشد، ماندگار نیست، بدین سبب خراسان شمالی برای توسعه اقتصادی خود باید نیروهای خلاق پرورش بدهد.


منبع:

1398/05/03
11:09:07
5.0 / 5
4268
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما