با تلاش پژوهشگران آلمانی صورت می گیرد

ترك سیگار با اصلاح ژن تنباكو!

ترك سیگار با اصلاح ژن تنباكو! به گزارش این با من پژوهشگران آلمانی تلاش دارند با استفاده از روش اصلاح ژن كریسپر، میزان نیكوتین تنباكو را كاهش دهند و به ترك سیگار كمك كنند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، گروهی از دانشمندان "دانشگاه فنی دورتموند"(TU Dortmund University) آلمان، روشی عرضه كرده اند تا میزان نیكوتین گیاه تنباكو را تا ۹۹.۷ درصد كاهش دهند. آنها از روش مشهور اصلاح ژن موسوم به كریسپر استفاده كردند تا شش آنزیم این گیاه كه به تولید محرك اعتیاد آور كمك می كنند، از كار بیاندازند.
به قول پژوهشگران، در هر گرم از این تنباكوی جدید، فقط ۰.۰۴ میلی گرم نیكوتین وجود دارد كه تقریباً غیرقابل تشخیص است.
باآنكه پیش تر مشخص شده كه سیگارهای دارای نیكوتین پایین هم به خاطر داشتن مواد سرطان زای دیگر، مضر هستند اما باز هم می توانند به افرادی كه به سیگار كشیدن معتاد هستند، در ترك آن كمك كنند. پژوهش ها نشان داده اند هنگامی كه افراد سیگاری، از سیگارهای دارای نیكوتین پایین استفاده می نمایند، هیچگاه به سیگار كشیدن خود آخر نمی دهند.


اصلاح ژن كریسپر می تواند روش جالبی برای كمك به افراد سیگاری باشد. باآنكه استفاده از سیگارهای الكترونیكی هم برای كمك به این افراد، در حال گسترش است اما روش اصلاح ژن كریسپر در مقایسه با آن، مؤثرتر و سالم تر خواهد بود.
از جانب دیگر، "سازمان غذا و داروی آمریكا"(FDA) هم متقاعد شده كه عرضه مجوز برای كاهش سطح نیكوتین می تواند چاره مناسبی برای مرتفع ساختن مشكل افراد سیگاری باشد. دولت آمریكا هم اكنون تلاش دارد سیاست هایی را عرضه نماید كه به معرفی استانداردهایی برای تولید محصولاتی منجر شوند كه نیكوتین كمتری در آنها وجود دارد.
این پژوهش، در مجله "Plant Biotechnology Journal" به چاپ رسید.1398/04/05
12:35:52
5.0 / 5
4475
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما