عضو شورای اسلامی شدن دانشگاه ها ضمن تشریح جزییات آیین نامه انضباطی، اعلام كرد

دانشگاه ها دخالتی درفعالیت مجازی دانشجویان ندارند، این مورد مغایر قانون اساسی ونقض حریم شخصی است

دانشگاه ها دخالتی درفعالیت مجازی دانشجویان ندارند، این مورد مغایر قانون اساسی ونقض حریم شخصی است به گزارش این با من عضو شورای اسلامی شدن دانشگاه ها با تاكید بر اینكه نظارت بر فعالیت دانشجویان در فضاهای مجازی به هیچ عنوان در بندهای آئین نامه انضباطی دانشجویان مطرح نیست، اظهار داشت: دخالت در فعالیت دانشجویان در صفحات مجازی شخصی ارتباطی به دانشگاه ها ندارد و دخالت در این مورد نقض حریم شخصی و قانون اساسی به شمار می آید.


دكتر كلانتری معاون فرهنگی دانشگاه آزاد و عضو شورای اسلامی شدن دانشگاه ها در گفتگو با خبرنگار ایسنا به تشریح جزئیات جلسه شرای اسلامی شدن دانشگاه ها با مبحث تصویب پیش نویس اصلاح آئین نامه انضباطی دانشجویان پرداخت و اظهار نمود: آنچه كه در این نشست صورت گرفت این بود كه اگر مقرر است آئین نامه ای مصوب سال ۷۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی، تغییر كند باید تمام بندهای این آئین نامه با دقت تمام مورد بحث و بررسی یك جمع كارشناسی خبره قرار بگیرد تا آئین نامه جدید شفاف تدوین شود و بگونه ای كه اختیارات دانشگاه ها در آن شفاف ذكر شده باشد تا اجحافی در حق دانشجویان صورت نگیرد.
وی در ادامه خاطرنشان كرد: برای اصلاح آئین نامه انضباطی دانشجویان باید نظرات تمامی مراكز و نهادها همچون وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی و… گرفته شود تا بتوانیم آئین نامه كامل، جامع و همه جانبه را تبیین، تصویب و ابلاغ نماییم.
معاون فرهنگی دانشگاه آزاد همینطور به مهمترین مشكلات آئین نامه فعلی انضباطی دانشجویان اشاره نمود و اظهار داشت: بعضی از اصطلاحات فعلی دانشگاه ها تغییر كرده است، مثلاً عنوان خیلی از مراكز آموزش عالی تغییر نموده و در آئین نامه جدید باید این عناوین اصلاح و عناوین فعلی در آن گنجانده شود. ضمن اینكه حوزه اختیاراتی كه به دانشگاه ها داده شده بود باید مجدداً در آئین نامه جدید مورد بررسی قرار بگیرد تا میزان بازدارندگی آئین نامه فعلی مشخص شود و در این راستا تصمیماتی را ستادها در حوزه انضباطی دانشجویان اعمال كنند، ازاین رو آئین نامه جدید باید به تناسب نیازهای امروز تدوین و به دانشگاه ها ابلاغ شود.
دكتر كلانتری تاكید كرد: هم اكنون پیش نویس اصلاح آئین نامه انضباطی دانشجویان به تصویب اعضای شورای اسلامی شدن رسیده است اما برای تصویب نهایی باید به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد. هم اكنون هم در مرحله تدوین این پیش نویس هستیم و هنوز نهایی نشده است.
عضو شورای اسلامی شدن دانشگاه ها همینطور در مورد فعالیت دانشجویان در فضای مجازی هم اظهار داشت: موضوعی كه در اصلاح پیش نویس آئین نامه انضباطی دانشجویان عنوان شد این است كه فعالیت دانشجویان در فضاهای آموزش و پژوهش شامل گروه ها، سایت ها و فضاهایی كه با هویت دانشگاه ها ایجاد می شوند و با هدف فعالیت دانشجویی تدوین و صبغه فضای آموزش عالی دارد اگر تخلفی اتفاق بیفتد مورد پیگیری قرار خواهد گرفت. تخلفات دانشجویان در این فضاها هم به تبع این موارد بررسی خواهد شد.
دكتر كلانتری در انتها تصریح كرد: تحت هیچ عنوانی فعالیت دانشجویان در فضاهای مجازی خارج از فضاهای دانشگاهی در آئین نامه انضباطی مطرح نیست و این امر مغایر قانون اساسی كشور و به شكلی نقض حریم شخصی افراد به حساب می آید. ازاین رو فعالیت دانشجویان در فضاهای مجازی خارج از فضاهای دانشگاهی ارتباطی به دانشگاه ها ندارد و فقط سایت ها، كانال ها و فضاهای ویژه دانشگاهی كه هویت دانشگاهی دارند و دانشجویان با هویت دانشگاهی در آن فضا سروكار دارند شامل این آئین نامه خواهند شد.1398/02/07
15:04:58
5.0 / 5
4198
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما